Jedriličari JK Delfin pobjednici Montenegro Kup-a

1 minute
Read so far

Nedjelja, 30. srpnja 2017. - 9:40
Autor:

U periodu od 27. do 29.7.2017. u Herceg Novom je održana kriterijska regata Montenegro Kup, za klase Optimist i Laser.

Jedriličari JK Delfin iz Tivta apsolutni su pobjednici ovogodišnjeg Montenegro Kupa, na kom su osvojili 12 od mogućih 15 trofeja. Regata Montenegro Kup je kriterijska, i uz Državno prvenstvo nosi najviše bodova za državnu rang listu. U organizaciji JK Jugole Grakalić, regata je održana u Herceg Novom. Tijekom tri regatna dana više od 50 jedriličara odmjerilo je snage u sedan jedrenja u tri klase, Optimist, Laser Radial i Laser 4.7.

Ilija Marković pobjednik je u klasi Laser Radial a na drugom mjestu je njegova klupska  koleginica Irina Kusovac. U klasi Laser 4.7 sva tri mjesta na postolju su zauzeli jedriličari Delfina i to Igor Nikolić prvi, Stefan Anđelić drugi i treća je Tatjana Kusovac. Delfin je zauzeo postolje i u klasi Optimist generalno, prvi je Nikola Golubović, drugi Danilo Jončić i treća je Josipa Čelanović. Josipa je prva u konkurenciji djevojčica u klasi Optimist, a u klasi Optimist u konkurenciji do 12 godina na postolju su jedriličari JK Delfina Pavle Music prvi, Vasilije Kurbanović drugi i treći Andrija Marković.