Kristina Janović: "Mladi imaju odgovornost čuvati vrijednosti nezavisne i europske Crne Gore!"

Time to read
less than
1 minute
Read so far

Nedjelja, 24. svibnja 2026. - 13:28
Autor: 

Na svečanoj akademiji povodom 20. obljetnice obnove nezavisnosti Crne Gore, koju su organizirali DPS, SD, Hrvatska građanska inicijativa, Pokret za nezavisnost i građani, u ime Mladeži Hrvatske građanske inicijative obratila se Kristina Janović.

U svom govoru Janović je istaknula kako je velika čast sudjelovati na obilježavanju jednog od najvažnijih datuma suvremene povijesti Crne Gore, naglasivši da su i Hrvati dali značajan doprinos obnovi njene nezavisnosti.

„Kao što smo sudjelovali u obnovi crnogorske nezavisnosti, tako ćemo se boriti i za njezinu budućnost, jer to je budućnost svih nas“, poručila je Janović.

Govoreći o značaju ovakvih okupljanja, naglasila je kako ona podsjećaju na važnost zajedništva, kulture, identiteta i međusobnog poštovanja, osobito u vremenu kada mlade generacije imaju odgovornost graditi mostove suradnje, razumijevanja.

Posebno je istaknula kako očuvanje tradicije i kulturne baštine ne znači samo čuvanje prošlosti, nego i stvaranje temelja za budućnost.

„Na nama je da vrijednosti koje smo naslijedili prenosimo dalje – otvoreno, suvremeno i sa željom da povezujemo ljude“, kazala je Janović.

Dodala je kako je ponosna što kroz djelovanje u Mladeži HGI-ja ima priliku doprinositi jačanju položaja mladih i očuvanju identiteta hrvatske zajednice.

Svečana akademija održana je u ozračju zajedništva i podsjećanja na vrijednosti europske i multietničke Crne Gore, čiji je temelj postavljen obnovom nezavisnosti 21. svibnja 2006. godine.

Mladež Hrvatske građanske inicijative